DETAYLI İÇ TEMİZLİK VE STERİLİZASYON

Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon

Hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz otomobiller artık hepimiz için birer yaşam alanı ve maalesef dünyanın en kirli, en çok mikrop üreten alanlarından birisi. Detaylı İç Temizlik ve Sterilizasyon uygulaması otomobilin değerinin korunması kadar sağlık açısından da büyük önem taşıyan bir uygulamadır.


Otomobiller sadece bir yerden bir yere ulaşma aracı değil artık bir yaşam alanıdır. Bu nedenle en az evimiz kadar otomobilimizin temizliği de büyük önem taşıyor. Nasıl ki evimizdeki farklı bölümler için farklı temizleyiciler varsa otomobil için de aynı şekilde birden çok temizleyici ve koruyucu ile yapılan uygulamalar titizlikle yapılmalıdır.

Detaylı İç Temizlik ve Sterilziasyon uygulaması koltuk, bagaj, tavan, taban, torpido, plastik aksamlar, camlar, kapı içleri temizliğini kapsamaktadır. Her bölge için uygulama detayları, kullanılan ürünler "Detaylı İç Temizlik" konu başlığı altında açıklanmıştır.

Detaylı iç temizlik uygulamalarında temizlik kadar temizliğin hangi ürünler ile yapıldığı da büyük önem taşıyor. Detaylı iç temizlik uygulamasında kullanılan ürünlerin pH derecesi, içeriğindeki kimyasallar temizliğin yapılması kadar önemli. Detaylı iç temizlik uygulamalarında kullanılan ürünlerin pH derecesi 9-10 aralığında olmalıdır. Detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında yapılacak kurutma işlemi uygulama sisteminin tamamlanması açısından önemlidir. Detaylı iç temizlik sonrasında kurutma işleminin yapılmaması durumunda araç içinde koku oluşacaktır ve araç içinde kirli bir görüntü oluşturacak izler oluşacaktır. Bu tip durumlarda tekrar uygulama yapılmak zorundadır.

Ozonla Dezenfeksiyon işleminini detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında yapılması önerilmektedir. Bu işlemle birlikte otomobil içindeki tüm virüsler, bakteriler ve kokular %99,9 oranında ortadan kaldırılacaktır.

Detaylı iç temizlik uygulamasının çocuklu aileler için 3 ayda bir, diğer otomobiller için 6 ayda bir yapılması önerilmektedir. Böylece her zaman temiz, her zaman sağlıklı ve her zaman steril bir otomobil içinde seyahat etmek mümkün olacaktır.