BOYA KORUMA

Boya Koruma

Boya Koruma uygulaması aracınıza parlaklık kazandırır ve müşterilerin çok tercih ettiği bir uygulama türüdür. 5 saatlik bir sürede tamamlanan Boya Koruma uygulamasında aracınızın yüzeyinde yapılması gereken "temizleme - parlatma - koruma" işlemlerinin hepsi yapılmaktadır.


Boya Koruma uygulaması ile otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzluklar (kılcal çizikler, reçineler, ziftler vb.) giderilmiş olur ve parlaklığı sağlayacak pürüzsüz yüzey elde edilir.

Tertemiz bir otomobile sahip olabilmek için bilmemiz gereken ilk şey bu parlaklığın fiziksel bir olay olduğudur. Işığın yansıması olarak adlandırılabilecek parlaklık için ihtiyacımız olan şey o ışığı yansıtacak pürüzsüz bir yüzey olacaktır.

Detaylı araç bakım sektörünün en önemli materyali olan cilalar bu pürüzsüzlüğü sağlayacak aracılar olarak görülmelidir. Otomobil yüzeyinde 90 derecelik bir açı yaparak yansıma sağlayacak pürüzsüz bir yüzey için kullandığımız cilalar farklı özellikleri ile bu konuda bize yardımcı olmaktadır.

Pırıl pırıl parlayan bir otomobil için bu fiziksel gerçekliği bilmek otomobilimiz için seçeceğimiz uygulama için büyük önem taşıyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda var; pırıl pırıl bir otomobil için 90 derecelik açı ile yansıma elde edeceğimiz pürüzsüz bir otomobil yüzeyine ihtiyacımız var.

Birçok farklı ürünün yer aldığı car care sektöründe parlaklığı elde edebilmek için 3 farklı sistem uygulanıyor.

  • Silikon içerikli cilalar ile otomobil yüzeyindeki dağınık yansımayı sağlayan olumsuzlukların üzerinin kapatılması en çok tercih edilen uygulama sistemidir. Bu uygulama sisteminde yoğun çizik giderme işlemi yapılmaz, endüstriyel tozlar temizlenmez. Bir anlamda makyajlanarak üzeri silikon içerikli cilalar ile kapatılır. Kısa sürede uygulanabilmesi, silikon içerikli cilaların kolay ulaşılabilmesi ve maliyetinin düşük olması nedeni ile hala en çok tercih edilen uygulama sistemidir. Negatif yönü elde edilen parlaklığın kısa süreli olmasıdır.
  • Çiziklerin yani dağınık yansıma sağlayan olumsuzlukların giderilmesinde aşındırıcı cilalar ile çizikleri boya seviyesine düşürmek ikinci bir yol. Sonu olarak düz bir yüzey sağlıyor olsa da boyayı inceltmesi nedeni ile sonrasında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Dışarıdan bakıldığında farklılığı kolaylıkla anlaşılamayacak bu sistem sonrasında otomobilin yüzeyi (ve boyası) dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelecektir. Otto Park Motors olarak bu tip ürünler kullanılmamaktadır.
  • Çiziklerin içinin doldurulması uygulaması ile pürüzsüz bir yüzey ve sonrasında parlaklık elde etmek en ideal boya koruma sistemidir. Nano teknoloji cilalar ile bu sistem daha verimli bir hale gelmiştir. Parlaklık süresi çok daha uzun süre olan bu uygulama sisteminin negatif tarafı ise uygulama süresinin daha uzun olmasıdır.

Bu uygulamalar için bizden bilgi alabilirsiniz.